Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kimyasal Peeling İçin İyi Bir Aday Mıyım ?

Kimyasal-Peeling-için-iyi-Bir-Aday-Miyim

Kimyasal Peeling İçin İyi Bir Aday Mıyım?

Kimyasal peeling, cildin hasar gören dış tabakalarını soymak için bir asit solüsyonunun kullanıldığı tedavidir. Doktorlar, kimyasal peeling işlemlerini gerçekleştirirken cilde alfa hidroksi asitler (AHA), trikloroasetik asit (TCA), BHA veya fenol uygularlar.

Kimyasal peeling cildin dokusunu pürüzsüzleştirir. Yüzdeki kırışıklıklar ve pürüzlü cilt pigmentasyonu için etkili bir yöntemdir. Ölü cildin dış katmanlarını tedavi ederek ederek ton, doku ve renginde eşitleme sağlar.  Tam yüz gençleşmesinin yanı sıra, belirli tip cilt soyma işlemleri spot tedaviler için de kullanılabilir ve bir dizi iz problemlerini ortadan kaldırmak veya vücudun herhangi bir yerinde cildi canlandırmak için bir yöntem olarak kullanılabilir.

Kimyasal peeling, dünyanın en eski kozmetik işlemlerinden biridir ve insanların daha pürüzsüz, daha güzel bir cilt elde etmesine yardımcı olmak için eski Mısır, Yunanistan ve Roma’da uygulanmıştır. Günümüzde, kimyasal peeling popülerdir, çünkü bunlar hemen hemen sonuç verirler.

Kimyasal Peeling İçin Uygun Olan Aday Özellikleri

Genel olarak, tüm cilt tipleri için uygun olan bu işlem, yüzünde veya tedavi edilecek bölgede çok fazla tüy bulunmayan kişiler için en iyi yöntemdir. Kimyasal peeling işlemi için ideal adaylar, cildin görünümünden memnun olmayan, işlemin gerçekçi beklentilerine sahip olan ve sigara içmeyen kişilerdir.

Kimyasal peeling tedavisi için ideal bir aday fiziksel sağlık açısından iyi, işlemi anlıyor ve sonuçtan gerçekçi beklentilere sahip olmalıdır. Amacınız sivilceleri hafifletmek, kırışıklıkları gidermek, cilt dokusunu iyileştirmek, yaş lekelerini ortadan kaldırmak veya güneş hasarının etkilerini azaltmaksa kimyasal peeling sonuçlarından memnuniyet duyacaksınızdır. Farklı kimyasal peeling türleri farklı güçlerde gelir ve farklı tedavi seviyeleri sağlar. Cildinizin türü ve ihtiyaçları için hangi kimyasal peeling uygulamasının en iyi olduğu doktorunuz tarafından belirlenecektir.