Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Kalıcı Makyaj Uygulaması Avantaj ve Dezavantajları

Kalici-Makyaj-Uygulamasi

Kalıcı Makyaj Uygulaması Avantaj ve Dezavantajları

Titreyen eller veya zayıf görme, göz farı, ruj veya diğer kozmetik ürünlerini uygulamanızı zorlaştırıyorsa, kalıcı makyaj hakkında detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Çoğu kişi için kalıcı makyaj uygulamaları konusunda tereddüte düşüren konu kalıcı kelimesidir. Ancak bu konuyla alakalı detaylı bilgi sahibi olmak kişinin kendi sorularını yanıtlamasını sağlayacaktır.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj, aynı zamanda mikro pigmentasyon olarak da adlandırılır, ciltte makyaj görünümünü oluşturmak için demir oksit içeren bir kalemin kullanılmasını içerir.

Bu uygulama ile göz kalemi veya ruj taklit edilebilir veya daha kaşların rengi koyulaştırılabilir. Ayrıca, izler kamufle edilebilir.

Kalıcı Makyaj Kimler İçin Uygundur?

Fiziksel kısıtlamaları olan insanlar bu uygulamayı araştırabilirler. Diğer yandan işlem herkes için geçerlidir.

Özellikle, katarakt, artrit, multipl skleroz, parkinson hastalığı veya felce uğramış olan kişiler bu işlemi cazip bulabilir. Makyaj uygulamasının fiziksel zorluklarından kaçınırken kişilerin kendilerini bakımlı hissetmelerini sağlayabilir. Ayrıca geleneksel makyaj alerjisi olanlar için de uygun bir seçenek sunar.

Kalıcı Makyaj Geçekten Kalıcı Mı?

İnsanların bilmeleri gereken en önemli şey kalıcı makyajın kolaylıkla kaldırılmadığı ve risklerin bulunduğudur. Rengine bağlı olarak kalıcı makyaj pigmentini çıkartmak çok zor olabilir. Böyle bir uygulama uzun ve acı verici bir işlemdir.

Riskler Neler?

Kalıcı makyaj uygulamasında iğne kullanılmaktadır ve bu gibi durumlarda her zaman bir enfeksiyon riski vardır. Steril olmayan iğneler kullanıldığında bu özellikle geçerlidir. Vücut, yabancı mürekkep parçacıklarına reaksiyon gösterebilir ve iltihaplanmış doku alanlarını oluşturabilir.

Diğer olası komplikasyonlar kanama, kabuklanma, şişme, kirpik kaybı, ciddi göz kapağı hasarıdır.