Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Ellerinizin Genç Kalması İçin İpuçları

Ellerinizin Genç Kalması İçin İpuçları

Ellerinizin Genç Kalması İçin İpuçları

Yaşlanma belirtilerini gösteren ilk bölge yüz olsa da, bir kişinin elleri aslında hissettiğinden çok yaşlı görünmesine neden olabilir. Bir kişi yaşamında, eller güneş ışığına, aşırı sıcaklığa, aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalır. El cildinin incelmesi, kırışıklıklar ve güneş lekeleri oluşması ve zaman içindeki parlaklığını kaybetmesi şaşırtıcı değildir.

İyi haber şu ki bazı ipuçları ile ellerinizin yaşlanmasını durdurabilirsiniz.  Gelişmiş el bakımı için temel ipuçları şu şekildedir;

Ellerinizi nemli tutun. Kuru eller daha yaşlı görünür. Bir krem periyodik olarak gün boyunca uygulandığında ellerinize sağlıklı bir parlaklık ve daha genç bir görünüm kazandıracaktır.

Ellerinizi güneşten koruyun.  Ellerin arka yüzü hemen hemen her zaman güneş ışığına maruz kaldığı için UV hasarına karşı oldukça savunmasızdır. Güneş koruyucusu uygulayarak ek önlemler alın.

Eldiven giyin. Bunu el işlerinden korumak için ya da bahçe işleri sırasında yapın. Kışın ellerinizi soğuktan korumak için eldivenler giyin.

Sık sık el yıkamayın.  Yıkadığınızda ılık suyla hafif bir sabun kullanın.

Bazı durumlarda, dermatoloğunuz, elleriniz için başarılı olmuş gençleştirme tekniklerini önerebilir. Bu işlemler ellerinize hacim kazandırır ve yaşlanma belirtilerini ters çeviren renk değişikliği, kırışıklıkları ve hasarları giderir.

Yüzümüzün bakımına genelde çok daha fazla önem verdiğimiz için el bakımı aradan kaçar ve ellerimizi fark ettiğimizde iş işten geçmiş olur. Eller, yaşlanmanın etkilerine karşı daha duyarlı olabilir. Bu da ekstra dikkat ve ilgiye ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Günümüzde, yaşlanan bir elin görünümünü düzeltmek için birçok yöntem mevcuttur. Önleme en iyi ilaçtır, ancak dermatoloğunuz tavsiye ve profesyonel tedavi seçenekleri için mükemmel bir kaynaktır.