Adres: Abdi Ipekçi Caddesi No:40 Kat:1 D.6-7 (Rolex Saat Üstü) Nisantaşı /Istanbul

Dermapen Tedavisi Nedir, Ne İçin Yapılır ?

Dermapen Tedavisi Nedir, Ne İçin Yapılır?

Dermapen Tedavisi Nedir, Ne İçin Yapılır?

Dermapen tedavisi son zamanlarda oldukça benimsenmiş ve tercih edilen bir uygulamadır. Mikro iğneleme olarak da adlandırılan bu cilt gençleştirme işlemi, avantajları ve etkileriyle son derece tercih edilebilir bir tedavi biçimidir.

Yıllar önce yapılan araştırmalar ve gelişmeler otomatik mikro iğneleme işleminin geliştirilmesine ve Dermapen tedavisinin ortaya çıkmasında yol açtı. İnce iğne penetrasyonuna dayanan basit mekanik dermapen cihazı, lazerin aynı fayda noktasındaki avantajlarından bazılarını da sağlayabilir.

Dermapen tedavisinin çıkış noktası çok basittir. Küçük bir yaranın oluşması cilt kollajen üretimi ve yeni cilt hücreleri ile cevap verecektir. İğne penetrasyonunun derinliğine bağlı olarak dermapen, ürün emiliminin basit bir şekilde geliştirilmesinden yara izlerinin ve kırışıklıkların klinik tedavisine kadar cilt yenilenme seviyeleri sunabilir.

Dermapen, hekimin belirli cilt bölgelerini hızlı bir şekilde tedavi etmesini sağlar. Bu tedavi alanları şu şekildedir;

Dudak kırışıklıkları

Cilt tonu

Gözenek görünümü

Ürün emilimi

Yüzeysel kırışıklıklar

Boyundaki deri dokusu

Sivilce yara izi

Göğüs için doku iyileştirmeleri

Deri çatlağı

Yüzdeki tedavi başlıca yer olup, dermapen vücudun herhangi bir bölgesinde başarıyla uygulanabilir.

Dermapen tedavisinde iğne derinliği ayarlanabilmektedir. En düşük iğne derinliğinden derin iğne derinliğine kadar birçok seçenek mevcuttur ve bunlar farklı sorunların tedavisi için kullanılmaktadır.

Yüzeysel iğne derinliği, spesifik tedavi serumlarının cilde yedirilmesi için  yeterince uzun süre cildi açık tutar. Çoğu ürün molekülü cilt bariyerini aşmak için çok büyük olduğundan, bunlar yalnızca en az etkili olabilir.  Tedavi serumları cilt aydınlatılması, nemlendirme, doku ve gözenek için seçilebilir.

Orta iğne derinlikleri, cilt dokusunu ve tonunu iyileştirmek için yüzeysel güneş hasarı ve hafif iz üzerinde çok olumlu bir etkiye sahip olabilir ve gözenek boyutu görünümünde görünür bir iyileşme gösterebilir.

Daha derin iğne seviyeleri sivilce izlerini iyileştirir, izleri gerginleştirir ve cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları yumuşatır.